Makijaż Permanentny

       Makijaż permanentny zwany inaczej trwałym lub mikro pigmentacją, zyskał popularność pod koniec lat osiemdziesiątych. Różne nazwy określające ten zabieg są wynikiem kampanii reklamowych firm, produkujących urządzenia i pigmenty oraz prowadzących szkolenia uprawniające uczestników do wykonywania makijażu permanentnego.

       Nowa generacja urządzeń i pigmentów oferowanych przez liczne firmy, daje możliwość wykonania zabiegu bezboleśnie i bezpiecznie, przy użyciu pigmentów najwyższej jakości. Wynik ostateczny zabiegu jest tak naprawdę uzależniony od doświadczenia, wiedzy i umiejętności osoby wykonującej zabieg.

      Makijaż permanentny powinien być wykonywany w odpowiednich warunkach higieniczno-sanitarnych. Niezbędne jest dobre oświetlenie i wygodna pozycja, zarówno osoby u której wykonywany jest zabieg jak i wykonującej. Gabinet „beBeauty” jest zarejestrowany w Health and Enviromental Services Departament i sprawdzony pod względem rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa i higieny wykonywanych zabiegów. Niedopuszczalne jest wykonywanie tego typu zabiegów w warunkach domowych (na kanapie). Zabieg powinien być przeprowadzany przede wszystkim w warunkach bezpiecznych, przez osobę posiadającą aktualną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną, potwierdzającą, że osoba wykonująca zabieg jest zdrowa oraz certyfikat, potwierdzający prawo do wykonywania tego typu zabiegów.    

 

       Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu o bardzo płytkim przenikaniu barwnika. Jest znacznie delikatniejszy niż tatuaż tradycyjny, nie przekracza granicy naskórka, jak przy tatuażu tradycyjnym, gdzie pigment wprowadzany jest do warstwy brodawkowej skóry właściwej. W przypadku makijażu permanentnego w naskórek, za pomocą delikatnych modułów igłowych, wprowadzane są najdelikatniejsze antyalergiczne pigmenty. Zabieg ten daje możliwość tuszowania blizn po przebytych zabiegach chirurgicznych lub chorobach. Możliwe jest odtworzenie brodawki sutkowej u osób, które zostały jej pozbawione lub wzmocnienie jej koloru.

      Makijaż permanentny to zabieg upiększający twarz i ułatwiający codzienny make up. Najważniejsze w makijażu permanentnym jest podkreślenie naturalnej urody twarzy, jest bardzo wygodnym, a zarazem praktycznym rozwiązaniem. Najważniejsze aby był idealnie dostosowany, zarówno formą jak i kolorem do urody i osobowości klientki.    

     Zazwyczaj po 3-5 latach kolor zaczyna blaknąć, lecz nie we wszystkich przypadkach. Zależy to od użytego koloru i rodzaju pigmentu, typu skóry, ekspozycji na słońce, głębokości pigmentacji, zabiegów kosmetycznych jakim poddaje się osoba u której wykonano makijaż, itp.

       Dzięki zastosowaniu nowoczesnych znieczuleń makijaż permanentny w gabinecie „beBeauty” jest całkowicie bezbolesny :)

 URZĄDZENIA 

       Wykonanie mikro pigmentacji polega na wprowadzeniu barwnika w naskórek, za pomocą specjalnego urządzenia zakończonego modułem igłowym. Moduły są narzędziami jednorazowymi, każdy posiadają serię i termin ważności. Zabiegi mikro pigmentacji w „beBeauty” są wykonywane  przy użyciu aparatów nowej generacji.

       Gabinet jest wyposażony w urządzenie do mikro pigmentacji firmy Hebe , to urządzenie do makijażu permanentnego i  bio-tatuażu, o zaawansowanej technologii i najwyższej jakości części elektroniczne. Pozwala na bezpieczny, higieniczny, a zarazem precyzyjny i bezbolesny zabieg. Zakres ilości nakłuć wynosi od 50 do 150 na sekundę. Urządzenie pozwala na szeroki wybór modułów igłowych: moduły diagonalne - NOWOŚĆ, moduły okrągłe i moduły płaskie. Urządzenie wyposażone jest w laser biostymulacyjny który w zastosowaniu po zabiegu mikro pigmentacji minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienie opryszczki i stymuluje proces gojenia . Wszystkie elementy urządzenia spełniają wymaganie CE / 335 / EWG       i normy EMC-ISO 09002 i EN.

BARWNIKI STOSOWANE DO MIKROPIGMENTACJI

       Barwniki (pigmenty) to substancje barwiące wprowadzane w trzecią warstwę naskórka, stanowiące podstawę makijażu permanentnego. Barwniki Nouveau Contour i Swiss Color  to hypoalergiczne, mineralne pigmenty, wytwarzane są zgodnie z surowymi europejskimi normami dotyczącymi produkcji preparatów, które stosuje się w zabiegach z przerwaniem ciągłości tkanki. Barwniki  stosowane w gabinecie są najwyższej jakości, stabilnie, utrzymujące barwę w skórze, nie powodujące odczynów alergicznych i podrażnień skóry

      Barwniki wykazują szeroki stopień biozgodności, nie zawierają tlenku żelaza, co stanowi o ich bezpieczeństwie w przypadku konieczności wykonania badania Rezonansem Magnetycznym. Charakteryzują się  szeroką gamą barw i  łatwym doborem do typu skóry i urody. Barwniki Nouveau Contour posiadają własny system identyfikacji kolorów - "CIS-Colour Identyficiaton System". Dzięki temu systemowi, dobranie właściwego dla danego typu urody koloru pigmentu jest łatwe, nie trzeba zgadywać .

      Aby uzyskać optymalny efekt kolorystyczny makijażu, pigmenty muszą zawierać barwniki stabilne chemicznie i nierozpuszczalne w wodzie, rozprowadzać się na odpowiedniej głębokości oraz posiadać niezwykle dobrą strukturę. Dzięki temu będą dawały jednolite wrażenie kolorystyczne. Powyższe właściwości są ważne ze względu na trwałość makijażu, ale jeszcze ważniejsze ze względów zdrowotnych, rozpad barwników z biegiem lat nie może dawać negatywnych skutków. Wymagania te spełniają barwniki, które są produkowane na bazie tlenków metali lekkich, czyli inaczej farby mineralne. Tanie barwniki syntetyczne bardzo często pod wpływem działania środowiska zmieniają kolory. Zamiast czarnych brwi widzimy zielononiebieskie, natomiast usta, które miały być ciemnoróżowe robią się fioletowe.

 ETAPY ZABIEGU

1. Wywiad:

 • zebranie informacji dotyczących oczekiwań klientki/ta;
 • wypełnienie ankiety medycznej w celu wyeliminowania przeciwwskazań do zabiegu mikro pigmentacji;
 • dobór koloru pigmentów ( kolor brwi, ust, oraz kresek na powiekach, dobierany jest wraz z klientką/em ).

2. Dezynfekcja skóry poddanej mikro pigmentacji.

3. Wykonanie rysunku ( po akceptacji klientki/ta mogę przystąpić do mikro pigmentacji).

4. Wykonanie mikro pigmentacji / znieczulenie jest stałym elementem każdego zabiegu i nie wymaga dodatkowych opłat.

5. Wskazówki dotyczące opieki nad miejscem poddanym zabiegowi.

6. Po miesiącu wykonuję dopigmentowane.

 

Pozostaję w stałym kontakcie telefonicznym z klientami poddającymi się zabiegowi!

 PO ZABIEGU

      Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku  i podrażnienia (tendencje indywidualne), ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie. W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie maścią. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo naturalnego.

 •  po zabiegu w miejscach, w których wykonano makijaż permanentny może pojawić się opuchlizna, a ich kolor jest intensywny
 • na opuchliznę stosujemy łagodzące preparaty
 • kolor po kilku dniach w zależności od rodzaju skóry mniej lub bardziej blednie
 • z warg złuszczają się jedynie przez jakiś czas maleńkie płatki suchego naskórka.
 • pierwszego dnia po zabiegu unikamy kontaktu ust z płynem!
 • przez dwa, trzy tygodnie nie pływamy w basenie, nie odwiedzamy sauny, chlorowana woda, gorące i mroźne powietrze mogą podrażnić skórę.
 • nie opalamy się.
 • w przypadku pojawienia się opryszczki można, użyć punktowo Zovirax
 • przez 4 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami, skórę należy myć wodą.

 PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

       Zabiegi są możliwe tylko u osób zdrowych. Z zabiegów należy zrezygnować w przypadku inf. górnych dróg oddechowych, gorączki, cukrzycy, chorób serca, krwi (hemofilia), skłonności do tworzenia się blizn i keloidów, chorób nerek, chorób skóry (bielactwo, łuszczyca) oraz ciąży i laktacji. W przypadku wykonywania zabiegów w okolicy oka przeciwwskazaniem do zabiegu są stany zapalne spojówek i oka oraz jaskra. W razie silnych alergii wskazane jest przeprowadzenie testu skórnego. Wykonanie zabiegu nie jest możliwe u osób będących w ciąży lub przyjmujących następujące leki: sterydy, antybiotyki, leki p/zakrzepowe i p/depresyjne.

Uwaga! Nie wykonuję zabiegów u osób poniżej 18 roku życia.

Cena:

Kreski górne
£120
Kreski dolne£100
Brwi  
£200
Usta kontur
£120
Usta z cieniowaniem£120-£160
Usta całe £250- 280

Cena obejmuje dwie wizyty w odstępie 3 tygodni